Pro vás

Areál manželů Zátopkových je hotov a předán veřejnosti

Areál manželů Zátopkových je hotov a předán veřejnosti

Mám pro vás dobrou zprávu. Škole, dětem, sportovcům a široké veřejnosti vracíme kompletně rekonstruovaný sportovní areál manželů Zátopkových.

Má nové kvalitní barevné povrchy, vybrali jsme umělou trávou, která bude lepší než předchozí polyuretan. Časem ještě lépe sedne a bude pro sport příjemnější. Nové jsou drenáže k odtékání dešťové vody, či oplocení. Ještě vytvoříme podmínky pro hraní florbalu.

Renovace areálu stála 7,5 milionu korun, za přispění Královéhradeckého kraje ve výši 2,5 milionu korun a 200 tis Kč od ŠKODA AUTO. Nejsou to závratné peníze, přesto doufáme, že areál bude dobře sloužit ke školním i volnočasovým sportovním aktivitám a vydrží dalších nejméně 15 let.

Zároveň vyjadřuji poděkování paní Renatě Albrechtové, která se za náš odbor školství rekonstrukci areálu věnovala a věci tlačila ke zdárnému konci.

Já sám tu během krátké doby vyzkouším tenis. Zkusím, jak míček skáče, jak se odráží, jak povrch vyhovuje a svěřím se ostatním.

Přeji vám všem, abyste si stadion rádi, ve zdraví a radosti užívali.

Předtím, než mě Petr Jindřich, ředitel ZŠ náměstí Míru, vyzval ke slavnostnímu prvnímu výkopu fotbalovým míčem do brány, doplnil: „Děkuji městu Vrchlabí, jako zřizovateli, děkuji starostovi a všem, kteří se na akci spolupodíleli. Za mě skvělá práce. Hřiště patří všem, a jsem rád, že se zrekonstruovalo a bude užitečně sloužit dál. K povrchu se budeme všichni chovat tak, jak se má, a kdyby se náhodou někdo nechoval, tak ho na chybné chování upozorním.

Jan Sobotka